Středočeské hasiče zaměstnal silný vítr především na Kutnohorsku a Benešovsku

01.11.2018
Meteorology avizovaný silný vítr foukal ve Středočeském kraji především v úterý 30. října v časných ranních hodinách, kdy i podle uvedené výstrahy zasáhl hlavně jihovýchodní část kraje.

Od pondělní půlnoci do 16 hodin přibylo do statistik Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje 131 událostí, což je více než trojnásobek oproti celodennímu průměru roku 2017. Řádění větrných poryvů se nejvíce projevilo v okresech Kutná Hora a Benešov, kde jednotky vyjížděly dohromady k 77 zásahům.

Vítr začal výrazněji zesilovat v noci na úterý v prvních hodinách nového dne, kdy nejvíce událostí zaznamenalo operační středisko mezi čtvrtou a šestou hodinou.

Na Kutnohorsku vyjížděly profesionální a dobrovolné jednotky v úterý do šestnácté hodiny k 43 událostem, z toho bylo 38 typu technická pomoc. Kromě toho hasiči zasahovali u tří dopravních nehod, které ovšem také souvisely s větrným počasím, dále u jednoho požáru a také při záchraně osob a zvířat.

Dopravní nehody
03.51 – Hraběšín, najetí pekařské dodávky do příkopu při vyhýbání se padlému stromu, bez zranění,
05.00 – Rataje nad Sázavou, havárie vozidla ZZS do stromu po smyku na dlouhé olejové skvrně, bez zranění,
14.49 – Týniště, najetí vlaku do stromu, bez zranění.

Požár
10.27 – Chedrbí, požár přístřešku pro osobní auto u rodinného domu, zásah HZS Kutná Hora, HZS Čáslav a JSDH Červené Janovice, 10.57
       lokalizace, 11.43 likvidace, přímé škody 50 tis. Kč, uchráněné hodnoty 3 mil. Kč, příčina elektrický zkrat na vzdušném vedení, bez
       zranění.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Nymburska