Nymburk opět potvrdil svou suverenitu. Získal patnáctý basketbalový titul za sebou

25.05.2018
Jednoznačný výsledek ve druhém a rozhodujícím finálovém utkání s Opavou znamenal pro nymburské basketbalisty důvod k velké radosti, opět mohou slavit titul.

Kralování nymburského klubu nemá v českém sportu obdoby. Už před začátkem sezony je vždy na 99% jasné, že tento klub získá opět titul, ostatní družstva soupeří jen o to, kdo se stane jeho finálovým soupeřem...
Letos to připadlo na Opavu. V úvodním utkání v jeho první polovině se Opavští hráči dokázali Nymburku docela vyrovnat, o poločase prohrávali jen o osm bodů. Pak však Nymburk zabral naplno a konečný výsledek byl 114:90.
Opavští basketbalisté možná v koutku duše věřili, že druhé utkání, které odehrají v domácím prostředí to bude vyrovnanější po celý zápas, ale nestalo se tak. V polovině utkání byl rozdíl 21 bodů...Náskok postupně narůstal, Nymburk svého soupeře vůbec nešetřil.

I když se tedy hráčům Opavy nepodařilo překvapit favorita, fanoušci přesto ocenili jejich výkony během celé sezony a po zápase jim velkým potleskem za předvedené výkony poděkovali. Nechyběly ani mexické vlny.

"Nehráli jsme tolik odvážně, dělali jsme chyby. Ale je vidět, že Nymburk je jinde,“ řekl opavský trenér Petr Czudek. „Chtěli jsme vyprodat halu, to se nám podařilo,“ dodal jedním dechem. „Máme za sebou náročnou sezonu, chtěli jsme medaili, máme stříbro, jsme spokojeni,“ podotkl nejlepší trenér této sezony.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:

Opava - Nymburk 73:114 (20:34, 40:61, 56:89)
Nejvíce bodů: Bujnoch 13, Klečka a Gniadek po 11, Dragoun, Kvapil, Jurečka po 7 - Kříž 17, Hruban 16, Berisha 15, Pumprla a Barac po 14, Peterka 12. Konečný stav série: 0:2.
Nejužitečnější hráč finále: Martin Kříž (Nymburk).

Konečné pořadí: 1. Nymburk, 2. Opava, 3. Pardubice, 4. Svitavy, 5. Děčín, 6. Olomoucko, 7. Ústí nad Labem, 8. Kolín, 9. USK Praha, 10. Ostrava, 11. Brno, 12. Jindřichův Hradec.

Aktuálně z Nymburska